KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14174375
nr 1417 4375
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, "fåglarnas återuppståndelse". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 107x79cm
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:48:28
350 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Lech Rzewuski
Läs mer om Lech Rzewuski